Koľko napršalo, kedy naposledy pršalo a kedy bude znova: Smrdáky
V Smrdákoch za posledných 7 dní ani raz nepršalo. Spolu za sedem dní do včerajška spadlo len 0,3 mm, čo je 3 % obvyklého (obvykle 10,8 mm; normál 1991 – 2020 pre toto miesto). Najbližší dážď čakáme vo štvrtok 12. 11. (0,6 mm), najviac má spadnúť v piatok 13. 11. (1,5 mm).
| Spadlo za 7 dní | 0,3 mm |
|---|
| Oproti normálu | 3 % obvyklého úhrnu výrazne menej než býva; obvykle 10,8 mm |
|---|
| Naposledy pršalo | Za posledných 7 dní ani raz |
|---|
| Najbližší dážď | Štvrtok 12. 11., 0,6 mm, pravdepodobnosť 23 % |
|---|
| Najvýdatnejší deň | Piatok 13. 11., 1,5 mm, pravdepodobnosť 28 % |
|---|
| Spolu 7 dní dopredu | 2,4 mm v 2 dňoch s dažďom |
|---|
Deň po dni
| Deň | Zrážky | Podrobnosti |
|---|
| Sobota 31. 10. | 0,3 mm | |
|---|
| Nedeľa 1. 11. | 0,0 mm | |
|---|
| Pondelok 2. 11. | 0,0 mm | |
|---|
| Utorok 3. 11. | 0,0 mm | |
|---|
| Streda 4. 11. | 0,0 mm | |
|---|
| Štvrtok 5. 11. | 0,0 mm | |
|---|
| Piatok 6. 11. | 0,0 mm | |
|---|
| Dnes, sobota 7. 11. | 0,0 mm | |
|---|
| Nedeľa 8. 11. | 0,0 mm | |
|---|
| Pondelok 9. 11. | 0,0 mm | pravdepodobnosť 3 % |
|---|
| Utorok 10. 11. | 0,3 mm | pravdepodobnosť 44 % |
|---|
| Streda 11. 11. | 0,0 mm | pravdepodobnosť 6 % |
|---|
| Štvrtok 12. 11. | 0,6 mm | pravdepodobnosť 23 % |
|---|
| Piatok 13. 11. | 1,5 mm | pravdepodobnosť 28 % |
|---|
Úhrn je za obdobie 31. 10. – 6. 11., teda za sedem úplných dní; dnešok sa doň neráta, lebo ešte neskončil. Za dážď sa počíta deň s aspoň 0,5 mm. Normál je priemer 1991 – 2020 z reanalýzy ERA5 priamo pre toto miesto. Sú to modelové hodnoty pre súradnicu, nie údaje zo zrážkomera: prehánky padajú na kilometrových škálach, takže na druhom konci obce mohlo spadnúť viditeľne inak.
Počasie Smrdáky proti dlhodobému normálu
Dnešné maximum 8,0 °C je o 2,9 °C pod normálom: dlhodobý priemer maxím pre začiatok novembra je tu 10,9 °C. V najbližších 7 dňoch vychádza priemer maxím 8,0 °C, teda o 2,9 °C pod normálom, a 2 zo 7 dní sú nad normálom. Najteplejší týždeň roka tu má priemerné maximum 26,8 °C (stred augusta), najchladnejší priemerné minimum −3,9 °C (koniec januára), ročný rozdiel 30,7 °C.
Normál je priemer rokov 2010 – 2024 z reanalýzy ERA5 pre ISO týždeň 45 prepočítaný na 239 m n. m., teda tou istou nadmorskou výškou ako predpoveď. Zrážky v riadku normálu sú priemerný týždenný úhrn, v riadku predpovede súčet 7 dní. Oproti najbližšiemu mestu s normálom, Senica (7 km), je tu v tomto týždni v priemere približne rovnako teplo. Prečo sledovať odchýlku, nie absolútnu teplotu →
Časté otázky o počasí: Smrdáky
Aké je počasie v Smrdákoch dnes?
Dnes (7. 11. 2026) je v Smrdákoch (kúpele · 239 m n. m.) jasno, maximum 8 °C, minimum 1 °C, bez zrážok, vietor do 14 km/h.
Aké bude počasie v Smrdákoch zajtra?
Zajtra (8. 11. 2026) bude v Smrdákoch zamračené, maximum 8 °C, minimum 1 °C, bez zrážok, vietor do 19 km/h.
Odkiaľ pochádza predpoveď pre lokalitu Smrdáky?
Predpoveď pre lokalitu Smrdáky (kúpele · 239 m n. m.; 48.72234° s. š., 17.30235° v. d.) počíta Open-Meteo z modelov ECMWF IFS, ICON (DWD) a ďalších; onlinepocasie.sk ju aktualizuje každé 4 hodiny.
Aký je dnes UV index v Smrdákoch?
Dnešné maximum UV indexu tu vychádza na 2,3, čo je nízky stupeň, ochranu spravidla nepotrebujete. Stupnica má štyri pásma: 0 – 2 nízke, 3 – 5 stredné, 6 – 7 vysoké a 8 a viac veľmi vysoké. Pri vode sa dávka zvyšuje dvakrát: piesok odráža až 25 % UV a pol metra pod hladinou má UV stále 40 % intenzity spod povrchu, takže ani plávanie nie je ochrana. Zdroj čísel o UV: WHO, WMO, UNEP a ICNIRP: Global Solar UV Index, A Practical Guide.
Je teraz v Smrdákoch teplejšie ako obvykle?
Dnešné maximum 8,0 °C je o 2,9 °C pod normálom. Priemer maxím najbližších 7 dní je 8,0 °C proti normálu 10,9 °C pre začiatok novembra, teda o 2,9 °C pod normálom. Normál počítame z reanalýzy ERA5 za roky 2010 – 2024 s prepočtom na nadmorskú výšku 239 m.
Aké je počasie v Smrdákoch v priebehu roka?
Najteplejšie tu býva v polovici augusta s priemerným denným maximom 26,8 °C, najchladnejšie koncom januára s priemerným nočným minimom −3,9 °C. Ročný rozdiel je 30,7 °C. V porovnaní s mestom Senica (7 km) je tu v tomto období približne rovnako teplo.
Koľko napršalo v Smrdákoch za posledný týždeň?
Za sedem úplných dní (sobota 31. 10. – piatok 6. 11.) vyšiel modelový úhrn 0,3 mm. Je to 3 % toho, čo tu v tomto období býva: obvykle tu za sedem takýchto dní spadne 10,8 mm (normál 1991 – 2020 pre toto miesto), takže je to výrazne menej než býva. Zrážky dal model len v jednom dni: sobota 31. 10. 0,3 mm; ostatné dni boli bez zrážok. Dnešok sa doň neráta, lebo ešte neskončil. Je to modelová hodnota pre súradnicu, nie údaj zo zrážkomera; prehánky sú miestne a na druhom konci obce mohlo spadnúť inak.
Kedy naposledy pršalo v Smrdákoch?
Za posledných 7 dní ani raz, ani jeden deň nedosiahol 0,5 mm. Ďalej dozadu nesiahame, takže to neznamená, že nepršalo dlhšie; znamená to, že v tomto okne dážď nebol. Dnešok sa neráta, lebo ešte neskončil.
Kedy bude v Smrdákoch pršať?
Najbližší deň so zrážkami aspoň 0,5 mm je štvrtok 12. 11., čaká sa 0,6 mm s pravdepodobnosťou 23 %. Najvýdatnejší deň výhľadu je však piatok 13. 11. s 1,5 mm. V 7 dňoch dopredu vychádza spolu 2,4 mm v 2 dňoch s dažďom.
Je v Smrdákoch teplejšie ako v okolí?
Na 7. november tu vychádza dlhodobé priemerné denné maximum 9,5 °C, čo je 106. miesto z 284 lokalít, ktoré sledujeme. Porovnanie s najbližšími: Gbely 9,8 °C, Holíč 9,8 °C, Šaštín-Stráže 9,9 °C. Porovnávame klimatické priemery z rokov 1950 – 2024, nie konkrétny deň.